Across the Lake Swim, Lake Macquarie, Sat, March 22, 2014 - 3.8km results overall            
Pos'n O'all Surname 1st name Sex From Race # Cat. Time Cat. Pos'n Sex Pos'n
1 Collins Daniel M Merwether 292 M12-17 43:25 1 1
2 Guthrie Cormac M Matraville 130 M12-17 45:39 2 2
3 Loader Harry M Copacabana 320 M12-17 46:10 3 3
4 Hollard Tristan M Blackhill 295 M12-17 46:14 4 4
5 Collins Jessica F Merewether 291 F18-30 47:01 1 1
6 Carey Stephanie F North Sydney 76 F18-30 47:07 2 2
7 McGlade David M Neutral Bay 180 M18-30 47:08 1 5
8 Tamsett Daniel M Valentine 227 M31-40 48:03 1 6
9 Pudutti Elise F Eleebana 294 F12-17 50:08 1 3
10 Bradley Oscar M Bulli 256 M18-30 50:34 2 7
11 Manderson Gus M Adamstown 169 M12-17 50:36 5 8
12 Kendrick Damon M Woy Woy 155 M51-60 50:52 1 9
13 McDonald Keirh M Coogee 179 M41-50 51:10 1 10
14 Collins Tim M Willoughby 85 M51-60 51:39 2 11
16 Felton Kye M Avoca Beach 111 M12-17 52:43 6 12
17 De Lorenzo Stephen M Maroubra 97 M51-60 52:51 3 13
18 Waddington Ryan M Oatlands 234 M18-30 52:53 3 14
19 Erichsen Lauren F Bensville 108 F12-17 52:59 2 4
20 Mountford Paul M Merewether 262 M31-40 53:05 2 15
22 Coghlan Isabella F Botany 322 F12-17 53:51 3 5
23 Leese Andrew M Keinbah 161 M41-50 54:18 2 16
24 Gresham Ellie F Singleton 125 F18-30 54:47 3 6
25 Henry Garrie M Wyee Point 258 M41-50 54:52 3 17
26 Minter Richard M Mudgee 185 M41-50 55:14 4 18
27 McClure Ted M Collaroy Plateau 177 M51-60 55:24 4 19
28 Stanlick Brian M Bondi 305 M51-60 55:33 5 20
29 Jarvis Mark M Tamworth 148 M51-60 55:34 6 21
30 Markey Adelaide F Hamilton South 171 F12-17 55:35 4 7
31 Condon Jacinda F Kurri Kurri 246 F31-40 55:35 1 8
32 Sansom Derek M Balmain 283 M31-40 55:37 3 22
33 Gordon Stuart M Medowie 119 M41-50 55:38 5 23
35 Green Wendy F Double Bay 124 F18-30 55:58 4 9
36 Acheson Evan M Charlestown 51 M41-50 56:18 6 24
37 Sweaney Rhys M Katoomba 250 M31-40 56:51 4 25
38 Pastourmoglou Jye M Valentine 198 M12-17 57:01 7 26
39 Foley Robert M Caves Beach 112 M12-17 57:04 8 27
40 Hopcroft Spencer M Mayfield 140 M31-40 57:04 5 28
41 Felton Mark M Avoca Beach 316 M51-60 57:06 7 29
42 Vashinsky Illya M Matraville 324 M12-17 57:07 9 30
43 Carey Geoff M Bateau Bay 75 M51-60 57:29 8 31
44 Smith Warren M Kotara 217 M51-60 57:38 9 32
46 Mackney Tim M Lorn 168 M41-50 58:37 7 33
48 McCaskill Kate F Gaythorne 176 F18-30 59:21 5 10
49 Clarke Brett M Caves Beach 84 M41-50 59:25 8 34
50 McCouat Nick M Cremorne 178 M31-40 59:29 6 35
51 MacClure Craig M New Lambton Heights 165 M41-50 59:32 9 36
52 Guihot Carey F Scone 127 F51-60 59:33 1 11
53 Pigott Stuart M Cooks Hill 203 M41-50 59:33 10 37
54 Gibbons Shane M Hunters Hill 118 M41-50 59:59 11 38
55 Gamble Jeff M Kotara South 116 M41-50 59:59 12 39
56 Ricketts Dennis M Norah Head 248 M41-50 1:00:04 13 40
57 Healey Kelly F Valentine 133 F41-50 1:00:07 1 12
58 Stevenson Neal M Mayfield 253 M41-50 1:00:15 14 41
59 Dernee Adrian M Tamworth 99 M51-60 1:00:39 10 42
61 Hoey Sam F Forster 139 F31-40 1:00:48 2 13
62 Semit Warwick M New Lambton 213 M41-50 1:00:52 15 43
63 Doherty Tahlia F East Maitland 101 F18-30 1:01:10 6 14
64 Buckner Karen F Dudley 67 F41-50 1:01:24 2 15
65 Watson Mark M Edensor Park 238 M18-30 1:01:35 4 44
66 Bickford Samuel M New Lambton Heights 60 M41-50 1:01:49 16 45
67 Ray Brock M Hamlyn Terrace 244 M12-17 1:01:52 10 46
69 McKay Matthew M Arncliffe 183 M31-40 1:02:03 7 47
70 Davidson Nicola F Randwick 95 F31-40 1:02:03 3 16
71 Norris Steve M Yattalunga 190 M31-40 1:02:05 8 48
72 Muir Stuart M Tingira Heights 297 M41-50 1:02:19 17 49
74 O'Toole Karen F Nelson Bay 194 F31-40 1:02:29 4 17
75 Reid Darryn M Port Macquarie 206 M41-50 1:02:36 18 50
76 Walker Scott M Gymea Bay 236 M31-40 1:02:39 9 51
77 Bell Dean M Belmont 58 M41-50 1:02:41 19 52
78 McGrannachan Tom M Thornton 181 M41-50 1:02:43 20 53
79 Tweedale Tim M Kotara 231 M51-60 1:02:56 11 54
80 Hosken David M Fishing Point 141 M31-40 1:03:10 10 55
82 Statham David M Bar Beach 222 M18-30 1:03:33 5 56
83 Reid Trish F Temagog 207 F41-50 1:03:36 3 18
84 Coppen Glen M Dooralong 247 M41-50 1:03:53 21 57
85 Arbuckle Kallan M Charlestown 287 M18-30 1:04:14 6 58
87 Gildenhugs Johann M Merwether 285 M41-50 1:04:31 22 59
88 Hussey Adrian M Mayfield East 281 M31-40 1:04:32 11 60
89 Willows Paul M Collaroy 241 M51-60 1:04:34 12 61
91 Drayton Daniel M East Mailtand 257 M31-40 1:04:46 12 62
92 Arnott Darren M Ashtonfield 94 M31-40 1:04:49 13 63
93 Condon Jeremy M Pelican 86 M31-40 1:04:52 14 64
94 Howes Tim M Waratah 299 M51-60 1:04:52 13 65
96 Cadden John M North Sydney 72 M51-60 1:04:56 14 66
97 Fieldus Geoff M St Ives 279 M51-60 1:04:59 15 67
98 Hogan Damien M Lambton 301 M51-60 1:05:00 16 68
99 Curran Matthew M Neutral Bay 92 M31-40 1:05:03 15 69
100 Beezley Luke M Belmont South 265 M41-50 1:05:20 23 70
101 Cabot Kate F Darling Point 296 F18-30 1:05:23 7 19
102 Chapman Stephen M Floraville 319 M51-60 1:05:31 17 71
103 Mohr Natalie F Glebe 189 F31-40 1:05:37 5 20
104 Elsworth Greg M The Junction 298 M51-60 1:05:43 18 72
105 O'Callaghan Andrew M Kotara 191 M41-50 1:05:44 24 73
106 Kearns Makayla F Ashtonfield 153 F12-17 1:05:45 5 21
108 Frazer Tony M Highfields 229 M51-60 1:05:50 19 74
109 Anderson Tony M Hunters Hill 53 M51-60 1:05:52 20 75
110 Jagoe Felicia F Glenbrook 147 F31-40 1:05:53 6 22
111 Simpson Clair F Narrabeen 216 F31-40 1:06:01 7 23
112 Erichsen Robert M Bensville 107 M41-50 1:06:11 25 76
113 Klapdor Craig M Hunters Hill 157 M41-50 1:06:17 26 77
115 Sparke Annie F Terrigal 219 F51-60 1:06:28 2 24
116 Mackenzie Lyn F Waratah 167 F51-60 1:06:28 3 25
117 Coonan Matthew M Beecroft 89 M51-60 1:06:36 21 78
118 Rooke Sam M Bolwarra 208 M31-40 1:06:46 16 79
119 Morgan Geoff M Adamstown 188 M51-60 1:06:51 22 80
120 Burge Graham M Blacksmiths 328 M41-50 1:07:03 27 81
121 Clarke Joseph M Blacksmiths 327 M41-50 1:07:04 28 82
122 Donaldson Jim M Westleigh 102 M51-60 1:07:09 23 83
123 Hoste Maxwell M Caves Beach 142 M51-60 1:07:10 24 84
124 Hitchin Chad M Thornton 137 M41-50 1:07:14 29 85
125 Clarke Michael M Hunters Hill 83 M41-50 1:07:15 30 86
126 Hincks Greg M Kirribilli 136 M41-50 1:07:16 31 87
127 Clark Aaron M Medowie 82 M31-40 1:07:19 17 88
128 Pearce John M Woodrising 201 M31-40 1:07:19 18 89
129 Burgess Matthew M Bar Beach 69 M41-50 1:07:28 32 90
131 Ellerson Ben M Nords Wharf 261 M31-40 1:07:38 19 91
132 Shuttle Katie F Cammeray 215 F18-30 1:07:58 8 26
133 Scicluna Fiona F Crows Nest 212 F31-40 1:07:58 8 27
134 Williams Mark M Pelican 264 M51-60 1:08:07 25 92
135 Smith David M Newtown 218 M51-60 1:08:42 26 93
137 Macleod Iain M Coal Point 313 M31-40 1:08:49 20 94
138 Burgess Phillip M Charlestown 70 M41-50 1:08:53 33 95
139 Bell Pip F Randwick 57 F31-40 1:09:00 9 28
140 Grant Vanessa F Erskineville 121 F31-40 1:09:05 10 29
141 Samuel Kim F Marrickville 211 F31-40 1:09:17 11 30
142 Johnson Sue F Cudal 151 F51-60 1:09:21 4 31
143 Matuschka Alison F Waratah West 172 F18-30 1:09:25 9 32
144 Cross Ken M Charlestown 90 M51-60 1:09:42 27 96
146 Bellamy Craig M Wallsend 280 M41-50 1:10:37 34 97
147 Ray Craig M Hamlyn Terrace 245 M41-50 1:10:59 35 98
148 Evans Mark M Wallsend 110 M41-50 1:11:01 36 99
149 Iemma Matthew M Strathfield 146 M31-40 1:11:04 21 100
150 Paton Janine F Yowie Bay 200 F51-60 1:11:08 5 33
151 Petersen Scott M Adamstown Heights 267 M31-40 1:11:11 22 101
152 Hoddle Anne F Duns Creek 325 F41-50 1:11:18 4 34
153 Hockley Fiona F Warnervale 138 F41-50 1:11:29 5 35
155 Rae Brendan M New Lambton Heights 65 M31-40 1:11:38 23 102
156 Biddlecombe Darren M Adamstown Heights 61 M41-50 1:11:45 37 103
157 Hilder Mike M Marsfield 134 M61+ 1:11:50 1 104
160 Burley Jan F Merewether 309 F61+ 1:12:02 1 36
162 Gallagher Kieran M Cremorne 115 M41-50 1:13:17 38 105
163 Michael Barry M Armidale 184 M51-60 1:13:26 28 106
166 Little Terry M Eleebana 266 M41-50 1:13:45 39 107
167 Macpherson Alan M Singleton 282 M51-60 1:13:50 29 108
168 Grant Fiona F Tempe 122 F31-40 1:13:58 12 37
169 MacClure Kate F New Lambton Heights 166 F12-17 1:14:30 6 38
170 Doran John M Watanobbi 288 M41-50 1:14:37 40 109
171 Thompson Teneille F Marrickville 228 F18-30 1:14:38 10 39
172 Jerapetritis Susie F Concord 149 F18-30 1:14:48 11 40
173 Dryburgh Gordon M Adamstown 300 M41-50 1:14:53 41 110
174 Buckner Phillip M Dudley 68 M61+ 1:15:00 2 111
175 Mcniven Errol M Belmont North 109 M61+ 1:15:03 3 112
176 King Mary F Elizabeth Bay 156 F41-50 1:15:04 6 41
177 Smith David M Hamilton 271 M18-30 1:15:08 7 113
178 Ellis Mark M Balmain 104 M41-50 1:15:23 42 114
179 Lewis Anna F Waverton 162 F18-30 1:15:23 12 42
180 Kingshott Mark M Belmont 170 M51-60 1:15:28 30 115
181 Connan Julian M Beecroft 254 M18-30 1:15:29 8 116
182 Davidson David M Randwick 96 M61+ 1:15:33 4 117
183 May Chris M New Lambton Heights 81 M51-60 1:15:34 31 118
184 Anderson Ken M Yowie Bay 54 M51-60 1:15:35 32 119
185 Champion David M Ngunnawal 80 M51-60 1:16:17 33 120
187 Gamble Abby F Kotara South 117 F12-17 1:17:16 7 43
189 Katerakis Phillip M Hornsby 268 M51-60 1:17:43 34 121
190 Conroy Andrew M Bathurst 87 M18-30 1:17:44 9 122
191 Bickford Lisa F New Lambton Heights 302 F41-50 1:17:52 7 44
192 Turner Jena F Martinsville 272 F18-30 1:17:56 13 45
193 Langley Gail F North Manly 159 F51-60 1:18:02 6 46
194 May Stephen M Tamworth 173 M51-60 1:18:09 35 123
195 McKay Bob M Jewells 182 M61+ 1:18:15 5 124
196 Pankau Adam M Lane Cove 195 M41-50 1:18:32 43 125
197 Harris Dayne M Cardiff 132 M18-30 1:18:41 10 126
198 Fyson Adrian M Bondi 114 M31-40 1:19:34 24 127
199 Van Boxtel Angela F Manly 233 F41-50 1:19:34 8 47
200 Bullard Colin M Wyoming 304 M31-40 1:19:42 25 128
201 Watts Loren M Martinsville 273 M51-60 1:19:43 36 129
202 Crowhurst Liz F Balmain 91 F41-50 1:19:57 9 48
203 Nelson Robert M Redhead 275 M51-60 1:20:01 37 130
205 May Lachlan M New Lambton Heights 158 M12-17 1:20:19 11 131
206 Tambree Gina F Cronulla 226 F41-50 1:20:32 10 49
207 Proctor Bruce M Coal Point 290 M51-60 1:20:40 38 132
208 Van Balen Paul M Belmont North 232 M41-50 1:20:49 44 133
209 Price Katie F Greenwich 205 F18-30 1:20:57 14 50
210 Cauchi Ronene F Erskineville 78 F41-50 1:21:35 11 51
211 Burley Paul M Merewether 310 M61+ 1:21:36 6 134
212 English Pauline F Ngunnawal 106 F61+ 1:21:37 2 52
213 Berwick Trevor M Neutral Bay 230 M61+ 1:21:39 7 135
214 Hunter-Brittain Glenda F Spit Junction 143 F51-60 1:21:43 7 53
215 Cook Kim F Freshwater 284 F31-40 1:21:50 13 54
216 Braidwood Thomas M Fishing Point 64 M41-50 1:21:55 45 136
217 Campbell Grant M Padstow 74 M31-40 1:22:06 26 137
218 Alcock Jacki F Erskineville 52 F31-40 1:22:13 14 55
219 Olivieri Nicole F Woolloomooloo 192 F31-40 1:22:18 15 56
220 Hall Steve M Leichhardt 131 M61+ 1:22:56 8 138
221 Van Den Bovenkamp Cathy F Turramurra 286 F41-50 1:23:08 12 57
222 Moore Greg M North Balgowlah 187 M41-50 1:23:23 46 139
223 Hardy-Hawken Darren M Cooranbong 308 M31-40 1:23:24 27 140
224 Latimore Belinda F Dural 56 F31-40 1:23:41 16 58
225 Steiner Natalie F Rozelle 223 F31-40 1:24:28 17 59
226 Osborn Ian M New Lambton 193 M61+ 1:25:03 9 141
228 Patience Martin M Seaforth 199 M51-60 1:28:28 39 142
229 Shearman Gill F Longueville 214 F51-60 1:28:29 8 60
230 Sutherland Chris F Castlecrag 225 F51-60 1:28:29 9 61
231 Leather Eileen F Leichhardt 160 F51-60 1:28:32 10 62
232 D'Arcy Matthew M Elermore Vale 93 M41-50 1:28:37 47 143
233 Westwood Larry M Northmead 240 M61+ 1:28:41 10 144
234 Grieve Anthony M Rushcutters Bay 126 M61+ 1:29:40 11 145
236 Mohamed Ayman M Strathfield 186 M31-40 1:30:58 28 146
237 Wahlquist Janet F Glebe 235 F51-60 1:31:04 11 63
238 May Belinda F Strathfield 174 F31-40 1:31:08 18 64
239 Parker Michael M Gateshead 196 M51-60 1:31:59 40 147
240 Carleton Allison F Surry Hills 77 F51-60 1:32:01 12 65
241 Warner Leanne F Annandale 237 F41-50 1:32:21 13 66
242 Stothard Paul M Dora Creek 224 M51-60 1:32:34 41 148
243 Rubin Helen F West Ryde 209 F61+ 1:35:59 3 67
244 Poletto Lorenzo M Drummonye 204 M61+ 1:41:38 12 149
245 Fran Allen F Ocean Shores 113 F61+ 1:50:58 4 68
                   
Wetsuits                  
15 Hodgson Pete M East Mailtand 263 Wetsuit 52:26 1
21 Withycombe Nick M Port Macquarie 243 Wetsuit 53:06 2
34 Lysaght Michael M Port Macquarie 164 Wetsuit 55:41 3
45 Keetley Richard M Cremorne 154 Wetsuit 57:44 4
47 Jenkins Darren M Surrey 255 Wetsuit 58:48 1
60 Webber Tracy F Neutral Bay 239 Wetsuit 1:00:43 2
68 Graves Steph F West Pennant Hills 123 Wetsuit 1:02:03 3
73 Pepperall Michelle F Barnsley 260 Wetsuit 1:02:28 4
81 Lowe Trevor M Port Macquarie 163 Wetsuit 1:03:28 5
86 Bradley Matt M Sans Souci 63 Wetsuit 1:04:28 6
90 Ryan Gerry M Wingham 210 Wetsuit 1:04:40 7
95 Dixon Lee M Bonny Hills 100 Wetsuit 1:04:55 8
107 Kearns Darren M Ashtonfield 152 Wetsuit 1:05:46 9
114 Gulbis Andrew M Artarmon 128 Wetsuit 1:06:27 10
130 Sheldon Bob M Hamilton North 259 Wetsuit 1:07:38 11
136 Buckley Guillaume M Leichhardt 66 Wetsuit 1:08:45 12
145 Hunziker Julie F Frenchs Forest 144 Wetsuit 1:10:06 13
154 Hilton Jason M Port Macquarie 135 Wetsuit 1:11:34 14
158 Ebert Brent M Redfern 103 Wetsuit 1:11:57 15
159 Johnson William M Redfern 150 Wetsuit 1:11:57 16
161 Parsons Matthew M New Lambton Heights 197 Wetsuit 1:13:12 17
164 Stallard Joseph M Ashtonfield 220 Wetsuit 1:13:38 18
165 Mc Clement Bernard M Merewether 175 Wetsuit 1:13:39 19
186 Buttard Daniel M Camperdown 71 Wetsuit 1:16:54 20
188 Willows Annette F Freshwater 242 Wetsuit 1:17:21 21
204 Pearcey Brendan M Woodberry 202 Wetsuit 1:20:07 22
227 Hurlston Staff M Port Macquarie 145 Wetsuit 1:25:41 23
235 Blake Brett M Woodville 62 Wetsuit 1:29:45 24
                   
No appearance, Your worship.
Blenman Emma F Singleton 105 F18-30 DNS
Graham Molly F Collaroy 120 F12-17 DNS
Gurr Jason M Adamstown Heights 129 M31-40 DNS
Bain Monique F Longueville 55 F18-30 DNS
Berry Todd M Bonner 59 M41-50 DNS
Camp Aaron M Umina Beach 73 M31-40 DNS
Cavill Richard M Valentine 79 M41-50 DNS